"OMNE TULIT PENETUM, QUI MISCUIT UTLIE DULCI"
 


Piękno można połączyć z pożytecznym


S P O N S O R Z Y

  
 


 

 GEROMAR AB
  
 

 


 

 


HÅROLOGI
af SWEDEN

R ET R O
   

  

 


  Zofia Sunemark
  
  
  
  
  
 

  
parfymeri  C H A N T A L 

 

Aleksandra Hagiel kandydatka do Miss Polonia w Polsce 2006

W związku z przeprowadzonymi badaniami konkursu Miss Polonii of Sweden 2006 okazało się, że jury głosowało na podstawie niewłaściwych danych kandydatek. 

Podstawową ideą konkursu jest danie równych szans każdej kandydatce, co niestety nie miało miejsca w tych wyborach.

Wybory odbyły się 7 maja 2006r. Decyzja szesciu osobowego jury Aleksandra Hagiel została MPS´06 i to ona za 2005/2006 jest kandydatkę do wzięcia udziału i reprezentowania Szwecji podczas konkursu Miss Polonia w Polsce, który odbędzie się w II połowie 2006 roku. 7 maja 2006 

Miss Polonii of Sweden 2006 - Aleksandra Hagel

I Vice Miss - Natalia Komarzyński

II Vice Miss - Magdalena Rogowska


zostanie otworzona podstrona z Castingu w najbliższym czasie

Przyznane w konkursie MPS (21.10. 2005) dodatkowe tytyły zachowuja:   

Natalia Komarzyńska Miss Publiczności

Natalia Abdalla Miss Internetu
Zdjęcia i teksty zawarte poniżej służą jako materiał  historyczny wyborów 2006, które zostaną przeniesione do archiwum historycznego wydarzeń po przeprowadzzeniu powtórzonach  wybów 2006. Strona zostanie uzupełniona nowymi  materiałami po 7 maja 2006.


Wybory Miss Polonii of Sweden 2006
21 października 2005

W dniu 21 października 2005 w sali Teatru Slagthuset w Malmö, podczas Galowego Koncertu Mazowsza "Colors of Poland" odbyły się V wybory najpiękniejszej panny polonijnej zamieszkałej w Szwecji - Miss Polonii of Sweden 2006.

Program prowadziła Iva Bordowska dyrektor Biura Miss Polonii of Sweden i Adam Wernicki.

Tego wieczoru Polka- Polish Womens Association International, która jest właścicielem i organizatorem wyborów obchodziła swój V Jubileusz. Z tej okazji członkini Asocjacji i uznana artystka malarka Elisabeth Wejsflog www.wejsflog.com przekazała obraz wartości 6000 sek, który został rozlosowany wśród publiczności przez Michale Sorle Miss Polonii of Sweden 2005.

Polka International jest Licencjonowanym Zagranicznym Przedstawicielem Biura Miss Polonia. Z tego powodu wybory osobiście obserwowała Elżbieta Wierzbicka, prezes Miss Polonia z Polski.

 
Kandydatki do tytułu Miss Polonii of Sweden 2006

1 Agnieszka Zbikowska 2 Karolina Krstic 3 Magdalena Rogowska 4 Natalia Komarzynska 5 Louise Swierz 6 Paula Klonowska 7 Janiszewska Agata 8 Alexandra Hagel 9 Louisa Rasmusson 10 Natalia Abdalla

Prezentacja kandydatek
   

W nawiązaniu do charakteru koncertu w pierwszym wyjściu panny przedstawiły się publiczności tańcząc schottis w szwedzkich strojach ludowych.

   
W drugim wyjściu prezentowały się dziewczyny w dyskotekowej wersji do utworu Sweet dreams (które pewnie każda z nich ma )
 

W trzecim wyjściu kandydatki prezentowały swoje wdzięki do latynowskiej muzyki w strojach koktailowych.
 
Koronacja
   

W drugiej części koncertu odbyła się uroczysta koronacja. Kandydatki wystąpiły w długich, wieczorowych sukniach w towarzystwie bajecznie kolorowego chóru Mazowsza.   
Ustępująca Miss Polonii of Sweden 2005 Michaela Sorle już za chwilę przekarze koronę swojej następczyni Miss Polonii of Sweden 2006 Natalii Komarzyńskiej, która zasiądzie ukoronowana na pokaźnych rozmiarów tronie, bogatym w rzeźby i kapiącym złotem sponsorowanym przez firmę Geromar AB i Zofie Sunemark, stał się drugim symbolem wyborów Miss Polonii of Sweden.
Miss Internetu Natalia Abdalla, vice Miss Paula Klonowska, Miss Poloni of Sweden 2006 i Miss Publicznosci Natalia Komarzyńska, II vice Miss Alexandra Hagel,
W koncercie pomagali członkowie YPI- Young Poles International: Olver Bordowski, Andreas Izdebski, Sebastian Tomaszewicz i Artur Tomczak.
    

W tym roku Biuro Miss Polonii of Sweden postanowiło przyznać następujące tytuły wraz z szarfami: Miss, Vice Miss, II vice Miss, Miss Publiczności i Miss Internetu. Po wyborach każda kandydatka otrzymała pamiątkowe dyplomy.
 
Po raz pierwszy w historii naszych wyborów na głowie Miss spoczęła srebrna korona wykonana przez szwedzką artystkę Asę Ekwall, a ufundowana przez Julitę Zelle - członkinię zarządu Polka International. Koronę zdobią logo Miss Polonii of Sweden oraz dwa maki biały i czerwony, które są symbolem Polka International. Korona będzie w posiadaniu Miss przez rok jej panowania, by następnie znów na rok spocząć na głowie jej następczyni. Na pamiątkę pozostanie dla Miss symboliczny diadem z białymi kryształkami.

Najpiękniejsze dziewczyny wybierało 10 osobowe JURY w składzie: Rafał Miland - konsul RP w Malmö, Elzbieta Wierzbicka - prezes Zarządu Biura Miss Polonia w Polsce, 
Zbigniew Wilczyński - Polonus, Marzena Hauser - Pol-West, Elizabeth Martensson - Polen Experten, Jurek Niemczyk - sponsor, Józef Meryn - Kronprinsens Blommor, Orvin L. Kacprzyk, mecenas - 
przewodniczący jury Miss Publiczności wybierali oczywiście przybyli goście. 

    
Mazowsze
  
Zagranicznym Impresario na Skandynawie Zespołu jest firma Star Promotion LTD, która to umożliwiła przeprowadzenie wyborów podczas Galowego Koncertu "Colors of Poland"
Impresario Zespołu Krzysztof Kurlej podziękował Star Promotion www.starpromostudio.com organizatorowi trasy koncertowej 2005 w Szwecji wręczając Elizabeth Blania-Kacprzyk kryształową statuetkę anioła Mazowsza.
 

Prezes Polka International i vice prezes Star Promotion Elizabeth Blania Kacprzyk podziękowała Mazowszu za fantastyczny koncert oraz złożyła życzenia zespołowi z okazji 55 jubileuszu. Bukietami kwiatów i pamiątkowymi tablicami uczciła 70 urodziny dwóch jubilatów Zespołu Stanisława Jopka i Witolda Zapałę.

Nie zapomniała też serdecznie pogratulować i podziękować członkiniom Polki za pięć lat wspólnej pracy życząc dalszych sukcesów.

    
    

©2006 Miss Polonii of Sweden. All Rights Reserved