powrót |      
   

    Miss Polonia International, Wiedeń 2002 

Polka- Polish Women’s Association International (Polka International)

PIERWSZE WYBORY MISS POLONIA INTERNATIONAL 2002

Odbyły się 24 listopada br. w Teatrze Akzent w Wiedniu. Głównymi organizatorami byli: Pani Renata i Romuald Olczykowski ludzie teatru i sztuki oraz Grzegorz Beltowski z Wiednia.

Ponieważ Polka International (Polish Women’s Association International) była organizatorem Miss Polonii Sweden 2002 pojechałyśmy do Wiednia z naszymi dwoma kandydatkami, Miss Annicą Monsert i Vice Miss Heleną Gorecki . Dodatkowo w skład ekipy ze Szwecji wchodzili: Iva Bordowski dyrektor ds. Programu, Nina Dolinska i Olivia Bordowski choreograf, które są Członkiniami Zarządu naszego młodzieżowego oddziału "Young Polka International". W ekipie znajdował się nasz główny sponsor mecenas Orvin Kacprzyk.

W konkursie brało udział 15 kandydatek. Z powodu nie otrzymania wizy na czas nie mogła wystapić kandydatka z Brazyli z numerem 3. Nie mogły dojechać zapowiedziane wcześniej kandydatki z Chorwacji, Francji, Grecji, i Węgier. Więcej informacji na oficijalnych stronach konkursu

 

Ostatnie szlify przed wyjazdem z Wojtkiem Nejmanem. 

  W drodze po sukces

 

Kandydatki reprezentowały się :

  • w sukniach wieczorowych
  • w sukienkach coctailowych projektu Leny Wojdan z Polski
  • w strojach kapielowych
  • w sukniach ślubnych

Podczas pierwszej prezentacji każda z kandydatek przedstawiała się publiczności, oczywiście nie zabrakło pozdrowień w języku jej kraju zamieszkania.

W części artystycznej wystąpili: artysta Zbigniew Wodecki, Jolanta Mrotek z Teatru Sabat z Warszawy i Franz Dobosz śpiewając w języku polskim i niemieckim "Brunetki Blondynki" Roberta Stolza.


W jury zasiedli:

John Zych biznesmen z USA, fundator nagrody dla Miss
Henryk Frąckowiak organizator Miss Wakacji w Polsce, fundator nagrody dla I Vice Miss
Piotr Weber organizator Miss Polonia w Australii
Elżbieta Agna- Asare była polska modelka mieszkąjaca z Austrii
Anna Con Valexiano- doktor dermatolog z Austrii
Manfred Guelfenburg austryjacki biznesmen
Renata Samojedna projektantka mody
Przewodniczacym Jury byl mecenas Orvin Kacprzyk ze Szwecji

Jury w składzie: Jeremi Niespiecki, Marek Zieliński, Grzegorz Bartlewski, Henryk Laderen przydzielili tytul Miss Turystyki.

Przydzielono również nagrodę dziennikarzy wiedeńskich.

Reportarz przedstawienia nakreciła TVP 3

Werdykt jury był następujący:
Miss Polonia International 2002
została Aleksandra Kesicka przedstawicielka z Beligii

I Vice Miss Anna Gawlik z USA
II Vice Miss Anna Krzikawski z Niemiec
Miss Gracji Helena Górecki ze Szwecji
Tytuł Miss Publiczności przypadł I Vice Miss Annie Gawlik z USA
Tytuł Miss Turystyki otrzymała Petra Pistecka z Czechosłowacji
Nagrodę dziennikarzy otrzymała Gracjana Gawęda z Austrii
Nagrody dla kandydatki z osobą towarzyszącą:
Nagroda dla Miss pobyt na Florydzie z weekendem na Bachama
Nagrody dla I, II, I Miss Gracji pobyty w Polsce.
Dodatkowo Miss Gracji otrzymała biżuterię Swarovskiego.

Wszystkie kandydatki otrzymały skórzane wyroby galanteryjne (torby, kosmetyczki, paski) światowej firmy Etienne Aigner, sponsorowane przez Mecenasa Orvin Kacprzk ze Szwecji. Kostiumy kąpielowe były sponsorowane przez główne biuro Polka- Międzynarodowa Asocjacja Polskich Kobiet ze Szwecji, które pozostały własnością kandydatek. Nagroda dziennikarzy: dowolnie wybrany obraz z jednej z galerii wiedeńskiej. Wszystkie uczestniczki otrzymały prezenty w postaci biżuterii i kosmetyków ufundowanych przez organizatorów.

Helena Górecki jako jedyna z kandydatek prócz tytułu otrzymała kontrakt upoważniający ją do brania udziału w Miss Wakacji Polski, który będzie organizowany po raz XVIII w Ustroniu w sierpniu 2003.

Dzięki tej imprezie rozpaliła iskra nadzieji na zrzeszenie się młodej części Polonii na całym świecie i zwrócenia uwagi na kraj ich rodziców i dziadków oraz do pobudzenia refleksji nad swoimi korzeniami.

Cieszę się podwójnie, gdyż ta chęć przyłączenia się młodego pokolenia do spraw polonijnych zaowocowała nie tylko u nas w Szwecji już po pierwszej edycji konkursu, czego dowodem było powołanie młodzieżowego oddziału Young Polka International, ale także cieszę sie widząc ogromny potencjał i chęci , które buchały jak żywy ogień od kandydatek konkursu w Wiedniu. Dlatego też głęboko wierzymy, że efekt będzie miał zasięg globalny szczególnie po tak dobrze jak na pierwszy raz zorganizowanej imprezie.

Dzięki tej imprezie Polonia ma szanse na zbliżenie się Polaków mieszkających w różnych częściach świata, zaciśnienie kontaktów, wymianę doświadczeń i nowe wspaniałe przyjażnie we współpracy z młodym pokoleniem, którego będzie ciągle przybywało.

Na zakończenie pragnę serdecznie podziękować organizatorom Miss Polonia International, za odważne i pełne zapału przedsięwzięcie, za ogrom pracy i czasu, poświeconego tej imprezie. Gorące dzięki za gościnność i możliwość poznania się oraz za zawiązanie przyjażni i możliwości dalszej współpracy. Za ciepły i życzliwy stosunek do wszystkich kandydatek i nas gości. Jedno jest pewne możecie liczyć na nas !

A wszystkich Państwa zapraszam na stronę internetową www.misspolonia.at

i do brania udziału w głosowaniu na Miss Polonia Internetu 2002 oraz na stronę www.poloniainfo.se i oczywiście do organizowania we własnych krajach zamieszkania konkursu Najpiękniejszej Panny Polonii.

Przewodniczący jury mecenas Orvin Kacprzyk odczytuje werdykt

Rodzice Miss Polonii of Sweden Aniki Monsert w towarzystwie członkini YPI Niny Dolińsiej i przedstawiciela jury rezprezentujacego Polonię z Australii  

Elizabeth Blania-Kacprzyk, organizator Miss Polonii International w Wiedniu Roman Olczykowski, przewodniczący jury mecenas Orvin Kacprzyk

 
Iva Bordowska, dyrektor biura Miss Polonii w Szwecji w towarzystwie dziewczyn po miłym dla nas finale.

 


 

 Polish Women's Association International
 Malmö 2003