Witamy

Szanowni Państwo,
Przewodnim mottem wyborów Miss Polonii of Sweden jest

Omne tulit penetum qui miscuit utile dulci
Piękno można połączyć z pożytecznym

które w doskonały sposób oddaje organizowany przez nas konkurs wyboru najpiękniejszej Polki w Szwecji. Asocjacja Polka International jest organizatorem regionalnym wyborów w Szwecji.

Konkurs ma charakter otwarty. Skierowany jest do dziewcząt w wieku od 18 do 24 lat z pochodzeniem polskim zamieszkujących w Szwecji.

Pomysłodawcą zoorganizowania wyborów jest założycielka organizacji Polka - Polish Womens Association International, Elizabeth Blania Kacprzyk, która jest od 2000roku jej prezesem.

Od roku 2006 roku nasze Miss uczestniczą w wyborach Miss Polonia w Polsce. Dzieje się to dzięki firmie Star Promotion Impresario & Company AB, która jest właścielem licencji Miss Polonia Sweden z Biurem Miss Polonia w Polsce i która corocznie kosztuje kilka tysięcy pln.

Dlaczego organizujemy wybory Miss Polonii of Sweden?

Czwartym głównym celem Asocjacji jest promocja młodej Polonii. Bardzo często słyszymy teksty, które wskazują, że emigracja niesie ze sobą olbrzymi bagaż niepewności oraz zaniża poczucie własnej wartości. Dzięki tym wyborom panny polonijne nabierają dystansu, stają się pewne siebie oraz zdobywają oswojenie ze sceną i dużą publicznością.

Jest ogromną przyjemnością obserwować jak w tak krótkim czasie następuje wielki rozwój osobowości. Sczególnie mocno widać zmiany po powrocie naszych Miss z udziału w wyborach Miss Polonia w Polsce.

Dlatego serdecznie zapraszamy Panny Polonijne ze szwecji do wzięcia udziału w tej wielkiej przygodzie MPS.

Postaw na siebie, bo jestes tego warta! Połącz piękno z pożytecznym!

Z pozdrowieniami

Elizabeth Blania Kacprzyk